Gamyba

Ligninas yra stambiamolekulis junginys, kurio yra sumedėjusių augalų ląstelėse. Jis, kaip antrinė medienos pramonės žaliava, išgaunamas hidrolizės būdu iš smulkintos medienos pašalinus polisacharidus.

Ligninas yra netoksiškas, neradioaktyvus, chemiškai mažai aktyvus, todėl turi keletą panaudojimo sričių:

  • Specialiai paruoštas ligninas naudojama kaip biokuras arba kaip žaliava granulių ar briketų gamybai. Naudojant ligniną išgaunama 20 proc. daugiau energijos nei naudojant medieną. 
  • Ligninas yra augalinės kilmės medienos klijai, todėl jis naudojamas kaip rišančioji medžiaga šiaudų briketų ir medienos granulių gamybai. 
  • Ligninas yra puiki žaliava augalų substratams. Jis pagerina dirvos struktūrą, aprūpindamas augalus organinėmis maistinėmis medžiagomis. 

Gamybos procesas

Kaupykloje iškastas drėgnas ligninas vežamas į šalia veikiančią gamybos bazę.

Modernizuotoje gamykloje sumontuotos 4 džiovinimo linijos, kuriuose ligninas yra paruošiamas naudojimui kaip biokuras.

Laikantis aplinkosauginių normų prie kiekvienos džiovinimo linijos sumontuoti oro valymo įrenginiai – ciklonai. Šie įrenginiai skirti sumažinti kietųjų dalelių emisijas į atmosferą.

Bendrovės “Lignineko” užsakymu daugiakanalį cikloną suprojektavo Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Aplinkos apsaugos katedros mokslininkai. Jų technologijų laboratorijoje buvo atlikti eksperimentiniai bei skaitinio modeliavimo tyrimai. Projektas įgyvendintas gavus tikslinę finansinę paramą pagal Mokslo, Inovacijų ir Technologijų agentūros (MITA) priemonę “Inočekiai”.

su-ligninu
sijotuvas1
transporteris
dziovykla
kaminas1
Gamyba
Pakavimas1
BigBags

Gamybos pajėgumai

  • Su viena džiovinimo linija per valandą galime išdžiovinti ir paruošti 1,5 tonos lignino.
  • Bendri įmonės gamybiniai pajėgumai - 4,3 tūkstančiai tonų paruošto lignino biokuro per mėnesį.